BUCH-burgemeesters nemen afstand van woorden Wilders

CASTRICUM – De burgemeesters van de gemeenten Bergen, Uitgeest, Castricum en Heiloo nemen, ‘met de meest krachtige bewoordingen’ afstand van de woorden van PVV-leider Wilders vorige week.

De PVV-leider stelde vorige week, na de verkiezingen in Den Haag, een menigte de vraag of zij meer of minder Marokkanen wilden in de stad en het land. De menigte scandeerde toen: ‘Minder! Minder! Minder!’.

Volgens burgemeesters Hafkamp (Bergen, GroenLinks), Van Eijk (Uitgeest, CDA), Toon Mans (Castricum, VVD) en Hans Romeyn (Heiloo, CDA) blijven de woorden niet zonder gevolgen ‘en leiden tot angst, verdriet, zorgen en boosheid bij de Marokkaanse gemeenschap. Ook in onze gemeenten’.

‘Wij voelen de sterke behoefte om tegen de Marokkaans-Nederlandse inwoners van onze gemeenten te zeggen dat we naast hen staan in de morele verontwaardiging over de woorden van Wilders,’ besluiten de burgemeesters de verklaring.